1397/03/02
اخبــــار
تاریخ: 1390/05/31 نظرات: 0 نظر نمایش: 3288 مرتبه تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)
عدم صدور مجوز برای دفاتر پیش‌خوان دولت تا اتمام طرح آمایش

عدم صدور مجوز برای دفاتر پیش‌خوان دولت تا اتمام طرح آمایش

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: تا پایان طرح آمایش دفاتر پیشخوان دولت در کارگروه راهبردی دفاتر پیش‌خوان دولت و بخش عمومی غیردولتی، برای افتتاح دفاتر جدید مجوز صادر نمی‌شود.

احمد بزرگیان در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که مدتی است، به منظور اجرای طرح آمایش تعداد دفاتر مورد نیاز در هر منطقه، صدور مجوز افتتاح دفاتر پیش‌خوان دولت متوقف شده گفت: ما وظیفه ساماندهی دفاتر پیش‌خوان را به خصوص در بخش شهری برعهده داریم، به‌گونه‌ای که از لحاظ اقتصادی برای آنها صرفه اقتصادی داشته باشد.
وی گفت: این امر محقق نخواهد شد، مگر اینکه بتوانیم دفاتر را از نظر مدل استقرار هدایت و راهبری کنیم.
معاون نوسازی و تحول اداری معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ادامه داد: قاعدتا این کار و اطلاعات مورد نیاز باید از طریق اجرای یک طرح آمایش که به وسیله استانداری انجام می‌شود به کارگروه راهبردی دفاتر پیش‌خوان دولت و بخش عمومی غیردولتی داده شود، تا مشخص شود که در هر استان امکان ایجاد چند دفتر شهری و چند دفتر روستایی دیگر وجود دارد.
بزرگیان اظهار داشت: بنابراین هنوز مجوز ایجاد دفتر صادر نمی‌شود؛ در جلسه آینده کارگروه این بحث مطرح خواهد شد و استان‌هایی که طرح آمایش خود را ارائه داده باشند، به آنها مجوز افتتاح دفتر جدید داده خواهد شد.
وی در خصوص اینکه به ازای هر چند هزار نفر باید یک دفتر پیش‌خوان خدمات دولت وجود داشته باشد، گفت: این معیار در استان‌های مختلف متفاوت است؛ برای مثال در بعضی نقاط شهری به ازای هر 10 هزار نفر یک دفتر وجود دارد و در برخی نقاط، به علت پراکندگی جمعیت، به ازای هر 5 هزار نفر یک دفتر وجود دارد.
بزرگیان گفت: اگر در روستاها بتوانیم هر 1000 خانوار یا 3 هزار جمعیت را در یک مجموعه روستایی مجتمع کنیم،یک دفتر می‌تواند چند روستای نزدیک به هم را پشتیبانی و خدمات‌دهی کند، به‌گونه‌ای که از لحاظ قواعد کسب و کار هم بتواند ادامه کار داشته باشد.

کد: 6
نویسنده خبر: مدیر سایت
 
تصاویر مرتبط
  • عدم صدور مجوز برای دفاتر پیش‌خوان دولت تا اتمام طرح آمایش
امتیاز بندی
پیوندهای مفید

حمایت از کالای ایرانی

فراخوان دفاتر پیشخوان

با سلام

به اطلاع متقاضیان ثبت نام شده در سامانه فراخوان دفاتر پیشخوان دولت می رساند نتایج فراخوان از طریق سایت استانداری خوزستان اعلام خواهد گردید، لذا از مراجعه حضوری به استانداری جداً خودداری فرمایید.

دبیرخانه کارگروه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان

تقویم روز و اوقات شرعی
امروز :
هجری شمسی
هجری قمری
میلادی

اوقات شرعی اهواز:
اذان صبح :
طلوع آفتاب :
اذان ظهر :
غروب آفتاب :
اذان مغرب :
نیمه شب شرعی :

نظرسنجی
نظر شما در خصوص ارائه خدمات بیمه ای در دفاتر پیشخوان دولت چیست؟


ثبت نظر